Treść wybranej strony
Czy papierosy będą na receptę?

Ponieważ na całym świecie palenie papierosów jest ogromnym problemem, a liczba osób uzależnionych od tytoniu jest bardzo znacząca, wiele państw zastanawia się jak poradzić sobie z tym zagadnieniem.


Ponieważ na całym świecie palenie papierosów jest ogromnym problemem, a liczba osób uzależnionych od tytoniu jest bardzo znacząca, wiele państw zastanawia się jak poradzić sobie z tym zagadnieniem. W Islandii rząd wpadł na pomysł, który ma na celu ograniczenie liczby palaczy, zakazując ich sprzedaży w sklepach i wprowadzając je do aptek, jako produkty dostępne na receptę. Rząd Islandii zamierza wdrożyć 10-letni plan, który ma drastycznie ograniczyć palenie papierosów wśród obywateli. W tej chwili w tym państwie nielegalne jest palenie papierosów w miejscach publicznych i w samochodzie, jeśli znajduje się w nim dziecko. Wprowadzenie recept, które będą dostępne osobom po 20. roku życia ma na celu ochronę młodzieży, która nie będzie się przyzwyczajała się do palenia w młodym wieku. Polsce do takiego kroku jeszcze daleko, jednak lepiej poczekać na rezultaty zmian w Islandii i liczyć na stale rosnącą wiedzę oraz świadomość społeczeństwa.

 

 

Źródło:

www.tvn24.pl [07.2011].


Aktualności
Zamawianie leków przez internet więcej » Z rakiem szyjki macicy trzeba walczyć! więcej » Misioterapia w Centrum Zdrowia Dziecka więcej » Nowe Centrum Stomatologii więcej » Innowacyjny zabieg w Gorzowie Wlkp. więcej » Stowarzyszenie pomaga szpitalowi więcej »
Najnowsze publikacje
Menopauza i klimekterium ? więcej »
Mechaniczne sposoby zapobiegania ciąży więcej » Karmienie pierisą - mity, fakty! więcej » Jedenasty tydzień ciąży więcej »
Ostatnio dodane przychodnie
NZOZ Plac Kolegiacki Spółka z o.o. - pl. Kolegiacki 12 a, Poznań więcej » Lewkowicz Ewa lek. stom. ul. Promienista 12d Poznań - więcej » KRYST-DENT ul. Przybyszewskiego 11 Poznań - więcej » Jurczyszyn Adam psychiatra ul. Słowackiego 55 Poznań - więcej » Internistyczna Poradnia Specjalistyczna ul. Kasprzaka 16 Poznań - więcej » Małecki Leonard ginekolog położnik ul. Miodowa 48 Poznań - więcej »
Nasi partnerzy