Treść wybranej strony
Klej zamiast szwów? Możliwe, że już wkrótce tak!

Australijscy naukowcy opracowali recepturę nowego kleju polimerowego i nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że może on służyć do uszczelniania żywych tkanek. Nowy produkt jest jałowy, a więc pozbawiony patogenów i doskonale przylega do tkanek stanowiąc silne spoiwo. Stosowane w medycynie do tej pory naturalne uszczelniacze były problematyczne ze względu na mogące się do nich dostać w czasie produkcji wirusy. Klej polimerowy jest otrzymywany w procesie polikondensacji glicerolu, kwasu sebacynowego oraz kwasu mlekowego, a produkt jest bardzo klejący i biodegradowalny, czyli że rozkłada się na skutek przemian fizjologicznych zachodzących w ludzkim ciele.

Według jego odkrywców ma wiele zalet i pomoże w znaczny sposób szczególnie w operacjach. Teraz przejdzie testy na żywych organizmach, a potem to już tylko można czekać, aż zaczną go stosować w szpitalach.

Źródło:

www.naukawpolsce.pap.pl [06.2011].


Aktualności
Zamawianie leków przez internet więcej » Z rakiem szyjki macicy trzeba walczyć! więcej » Misioterapia w Centrum Zdrowia Dziecka więcej » Nowe Centrum Stomatologii więcej » Innowacyjny zabieg w Gorzowie Wlkp. więcej » Stowarzyszenie pomaga szpitalowi więcej »
Najnowsze publikacje
Menopauza i klimekterium ? więcej »
Mechaniczne sposoby zapobiegania ciąży więcej » Karmienie pierisą - mity, fakty! więcej » Jedenasty tydzień ciąży więcej »
Ostatnio dodane przychodnie
NZOZ Plac Kolegiacki Spółka z o.o. - pl. Kolegiacki 12 a, Poznań więcej » Lewkowicz Ewa lek. stom. ul. Promienista 12d Poznań - więcej » KRYST-DENT ul. Przybyszewskiego 11 Poznań - więcej » Jurczyszyn Adam psychiatra ul. Słowackiego 55 Poznań - więcej » Internistyczna Poradnia Specjalistyczna ul. Kasprzaka 16 Poznań - więcej » Małecki Leonard ginekolog położnik ul. Miodowa 48 Poznań - więcej »
Nasi partnerzy