Treść wybranej strony
Na wakacje z małym dzieckiem - co będzie potrzebne?

Jak wiele rzeczy jest potrzebne naszemu małemu człowieczkowi podczas wakacyjnego wyjazdu? To w największym stopniu zależy od nas samych, od tego, gdzie i na jak długo wyjeżdżamy, od wieku dziecka oraz od sposobu, w jaki lubimy wypoczywać. Oprócz tak oczywistych rzeczy, jak ubrania, bielizna, kosmetyki potrzebne nam będą:

  • dokumenty - koniecznie należy zabrać ze sobą aktualny dokument poświadczający, że posiadamy ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli zamierzamy podróżować poza granicami kraju, nasz maluch musi mieć wyrobiony dowód tożsamości, jeśli zaś poza granicami Unii Europejskiej, to potrzebny będzie mu paszport (może on być tymczasowy lub biometryczny, czyli taki, jak wyrabiany jest osobom dorosłym). Dodatkowo, wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych lub Kanady trzeba posiadać wizę;
  • apteczka -jeśli dziecko przyjmuje na stałe jakieś leki, to dobrze jest zabrać ich zapas, aby oszczędzić sobie stresu podczas szukania tabletek lub syropu w najmniej spodziewanej chwili. Poza tym w apteczce znaleźć się powinny środki leczące zarówno biegunkę, jak i zaparcia, a także syropy przeciwgorączkowe. Przydać się może woda utleniona, a plastry z wizerunkami ulubionych bohaterów mogą zdziałać cuda. Dobrze jest też mieć przy sobie numer telefonu do pediatry dziecka;
  • zabawki - planując wyjazd wśród jego uczestników koniecznie należy uwzględnić przyjaciela naszego dziecka, czyli ukochaną przytulankę kocyk, samochodzik lub to, bez czego nasz maluch na co dzień nie może się obyć. Nie należy przesadzać z ilością zabieranych zabawek, a zamiast tego zaopatrzyć się w kilka nowych, których dziecko nie zna, więc na pewno zajmą one jego uwagę;
  • nosidełko na długie spacery lub wędrówki po górach, koło ratunkowe i parasol na morze. Parasol, kalosze i płaszczyk przeciwdeszczowy, gdy wyjazd odbywa się wiosną lub jesienią, a strój kąpielowy lub pieluszki do kąpieli latem;
  • zastawa i sztućce - niestety, nie wszędzie znajdziemy te przeznaczone dla dzieci, w związku z tym lepiej wykazać się przezornością i zabrać własny talerzyk, kubek, łyżeczkę i widelec.

Najważniejszymi rzeczami jednak, których nie może zabraknąć na żadnym wyjeździe są cierpliwość i dobry humor. Życzymy ich więc bez końca!

 

Źródła:
www.dzieciochatki.pl [06.2011];
www.wakacjezdziecmi.pl [06.2011];
www.prawapacjenta.eu [06.2011];

polki.pl [06.2011].


Aktualności
Zamawianie leków przez internet więcej » Z rakiem szyjki macicy trzeba walczyć! więcej » Misioterapia w Centrum Zdrowia Dziecka więcej » Nowe Centrum Stomatologii więcej » Innowacyjny zabieg w Gorzowie Wlkp. więcej » Stowarzyszenie pomaga szpitalowi więcej »
Najnowsze publikacje
Menopauza i klimekterium ? więcej »
Mechaniczne sposoby zapobiegania ciąży więcej » Karmienie pierisą - mity, fakty! więcej » Jedenasty tydzień ciąży więcej »
Ostatnio dodane przychodnie
NZOZ Plac Kolegiacki Spółka z o.o. - pl. Kolegiacki 12 a, Poznań więcej » Lewkowicz Ewa lek. stom. ul. Promienista 12d Poznań - więcej » KRYST-DENT ul. Przybyszewskiego 11 Poznań - więcej » Jurczyszyn Adam psychiatra ul. Słowackiego 55 Poznań - więcej » Internistyczna Poradnia Specjalistyczna ul. Kasprzaka 16 Poznań - więcej » Małecki Leonard ginekolog położnik ul. Miodowa 48 Poznań - więcej »
Nasi partnerzy