Treść wybranej strony
Strajk ratowników pogotowia w Jarosławiu

Rozpoczął się strajk ratowników pogotowia Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. To reakcja na decyzję rzeszowskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, który nie zezwolił na udział placówki w konkursie na świadczenie usług ratownictwa medycznego.


 

 

Rozpoczął się strajk ratowników pogotowia Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. To reakcja na decyzję rzeszowskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, który nie zezwolił na udział placówki w konkursie na świadczenie usług ratownictwa medycznego. Powodem tej decyzji, jak wyjaśnia NFZ, była "nieprawdziwość informacji zawartych w ofercie", ponieważ stwierdzono brak po jednym przenośnym alarmowym układzie przywołującym w dwóch specjalistycznych zespołach ratownictwa medycznego. Pracownicy Centrum twierdzą jednak, że w czasie kontroli NFZ radiotelefony wskazane w ofercie były w naprawie, a jako forma zastępcza funkcjonowały służbowe telefony komórkowe z opcjami szybkiego wybierania numerów - metoda akceptowana zarówno przez Ministerstwo Zdrowia, jak i inne oddziały NFZ. Ostatecznie Fundusz podpisał umowę na świadczenie usług pogotowia ratunkowego z firmą prywatną.

Protest przyjmie formę marszu, który uda się do Starostwa Powiatowego, by tam podziękować za wsparcie, a następnie do biur parlamentarzystów, gdzie zostaną złożone prośby o pomoc. Finał marszu protestujący przewidzieli na rynku w Jarosławiu.

 

Źródło:
www.rynekzdrowia.pl [07.2011].

 


Aktualności
Zamawianie leków przez internet więcej » Z rakiem szyjki macicy trzeba walczyć! więcej » Misioterapia w Centrum Zdrowia Dziecka więcej » Nowe Centrum Stomatologii więcej » Innowacyjny zabieg w Gorzowie Wlkp. więcej » Stowarzyszenie pomaga szpitalowi więcej »
Najnowsze publikacje
Menopauza i klimekterium ? więcej »
Mechaniczne sposoby zapobiegania ciąży więcej » Karmienie pierisą - mity, fakty! więcej » Jedenasty tydzień ciąży więcej »
Ostatnio dodane przychodnie
NZOZ Plac Kolegiacki Spółka z o.o. - pl. Kolegiacki 12 a, Poznań więcej » Lewkowicz Ewa lek. stom. ul. Promienista 12d Poznań - więcej » KRYST-DENT ul. Przybyszewskiego 11 Poznań - więcej » Jurczyszyn Adam psychiatra ul. Słowackiego 55 Poznań - więcej » Internistyczna Poradnia Specjalistyczna ul. Kasprzaka 16 Poznań - więcej » Małecki Leonard ginekolog położnik ul. Miodowa 48 Poznań - więcej »
Nasi partnerzy