Treść wybranej strony
nowe zdjęcie
Troxescorbin (Ascorbic acid, Troxerutin) kapsułki (200mg, 50 mg)
Synteza sp. z o.o. ul. Św. Michała 67/71 61-005 Poznań

kapsułki (200mg, 50 mg)

Postać farmaceutyczna
Kapsułki.

Działanie
Preparat złożony, wykazujący synergizm działania składników w ochronie komórek przed szkodliwym działaniem czynników zmniejszających odporność organizmu. Trokserutyna wywiera działanie ochronne na naczynia krwionośne oraz przywraca elastyczność ich ścianom. Jest aktywnym przeciwutleniaczem, unieczynniającym wolne rodniki i nadtlenki kwasów tłuszczowych, odgrywające istotną rolę w patogenezie miażdżycy i chorób nowotworowych. Trokserutyna jest także inhibitorem reduktazy aldozowej, zapobiegającym powikłaniom cukrzycy w postaci retinopatii i nefropatii. Ponadto zmniejsza stężenie fibrynogenu we krwi, wpływając na poprawę parametrów reologicznych. Kwas askorbinowy odgrywa istotną rolę w procesach oksydacyjno-redukcyjnych zachodzących w organizmie oraz - podobnie jak trokserutyna - unieczynnia wolne rodniki. Połączenie obu związków zapobiega katalizowaniu niektórych niekorzystnych reakcji utleniania z udziałem żelaza, miedzi i innych metali oraz hamuje procesy miażdżycowe.

Wskazania do stosowania
Zapobiegawczo i leczniczo w stanach przeziębieniowych i grypie, wspomagająco w leczeniu nadmiernej przepuszczalności naczyń włosowatych, w zaburzeniach krążenia żylnego, nieżycie błony śluzowej nosa, chorobach uczuleniowych, powikłaniach cukrzycowych i zmianach miażdżycowych.

Dawkowanie i sposób podawania
Doustnie: zapobiegawczo 1-3 kaps. dziennie; leczniczo 3-4 razy dziennie po 1-2 kaps. Uwaga. Preparat podaje się podczas posiłków. Nie stosować łącznie z sulfonamidami.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować dużych dawek kwasu askorbinowego w kamicy dróg moczowych i oksalurii.

Specjalne ostrzeżenia
Nie ma.

Interakcje
Duże dawki kwasu askorbinowego nasilają toksyczność sulfonamidów (nie stosować łącznie).

Ciąża i laktacja
Nie ma danych na temat bezpieczeństwa stosowania troxerutyny w ciąży. Dotychczas nie stwierdzono szkodliwego działania leku na płód.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu
Nie wpływa.

Działania niepożądane
Troxerutyna bardzo rzadko powoduje zaburzenia żołądkowo - jelitowe, napadowe zaczerwienienia twarzy, bóle głowy lub pokrzywkę. Duże dawki witaminy C mogą powodować odkładanie się kamieni szczawianu wapnia w drogach moczowych.

Troxerutyna
jest pochodna flawonową. Inaczej nazywana jest witamina P4. Mechanizm działania polega na przywracaniu elastyczności naczyń. Jest p/utleniaczem wolnych rodników i nadtlenków kwasów tłuszczowych, to działanie zapobiega tworzeniu się zmian miażdżycowych uszkadzających ściany naczyń. Troxerutyna jest inhibitorem reduktazy - aldozowej - działanie tego enzymu jest szczególnie niebezpieczne w cukrzycy, albowiem prowadzi do nefropatii i retinopalii. Wpływa również na obniżenie ilości fibrynogenu co ma niebagatelny wpływ na mikrokrążenie. Jest równie chelatorem metali ciężkich podobnie jak witamina C. Połączenie witaminy C i troxerutyny jest najszczęśliwsze z możliwych, ponieważ witamina P4 hamuje utlenianie witaminy C, przez co ta druga działa o wiele dłużej. Synergistyczne wielokierunkowe działanie obu preparatów korzystnie wpływa na odnowę tkanek pozwalając równocześnie na wielorakie zastosowanie leku o nazwie troxescorbin. A stosować ją można w zmianach miażdżycowych, nadciśnieniu na tle miażdżycy, w wszelkiego rodzaju krwotokach, nadmiernej łamliwości i przepuszczalności naczyń krwionośnych, przeziębienia, grypa, cukrzycy ze wszelkimi powikłaniami i zapobiegawczo, w uczuleniach m.in. katarze siennym oraz hyperfibrynogenemii wspomagające w przewlekłych chorobach wątroby, również w zaburzeniach krążenia żylnego i żylakach wszelkiego typu. W jednej kapsułce znajduje się 50 mg troxerutyny oraz 200 mg witaminy C. Zapobiegawczo u dorosłych podaje się 2-4 kapsułki dziennie, leczniczo 3-4 razy dziennie 1 - 2 kapsułek podczas posiłku.

 


Aktualności
Zamawianie leków przez internet więcej » Z rakiem szyjki macicy trzeba walczyć! więcej » Misioterapia w Centrum Zdrowia Dziecka więcej » Nowe Centrum Stomatologii więcej » Innowacyjny zabieg w Gorzowie Wlkp. więcej » Stowarzyszenie pomaga szpitalowi więcej »
Najnowsze publikacje
Menopauza i klimekterium ? więcej »
Mechaniczne sposoby zapobiegania ciąży więcej » Karmienie pierisą - mity, fakty! więcej » Jedenasty tydzień ciąży więcej »
Ostatnio dodane przychodnie
NZOZ Plac Kolegiacki Spółka z o.o. - pl. Kolegiacki 12 a, Poznań więcej » Lewkowicz Ewa lek. stom. ul. Promienista 12d Poznań - więcej » KRYST-DENT ul. Przybyszewskiego 11 Poznań - więcej » Jurczyszyn Adam psychiatra ul. Słowackiego 55 Poznań - więcej » Internistyczna Poradnia Specjalistyczna ul. Kasprzaka 16 Poznań - więcej » Małecki Leonard ginekolog położnik ul. Miodowa 48 Poznań - więcej »
Nasi partnerzy