Treść wybranej strony
Zwiedzasz Europę? Wykup ubezpieczenie!

Zbliża się czas wakacji, czyli częstych wyjazdów poza granicę polski. Warto pomyśleć o tym co może się stać w czasie wakacji i przed wyjazdem zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Może się o nią starać każdy kto odprowadza składki ubezpieczeniowe i jego rodzina oraz nieubezpieczone kobiety w ciąży. trzeba podkreślić, że taki dokument uprawnia do bezpłatnego korzystania z pomocy lekarskiej na terenie w państwach członkowskich Unii Europejskiej i 4 państwach należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

Osobom, które uzyskają EKUZ, w razie wypadku czy choroby na terenie poza granicami Polski,  przysługują nam wszystkie niezbędne z medycznego punktu widzenia świadczenia (również szpitalne), które pozwolą  pozostać tej osobie wdanym kraju do planowanej daty powrotu. Oznacza to, należy się nam  taka pomoc medyczna, która nie zmusi nas do wcześniejszego powrotu do kraju w celu kontynuacji leczenia. Warto z tego skorzystać i nie martwić się przyszłością, a cieszyć wakacjami.

Źródło:

www.doz.pl [06.2011].


Aktualności
Zamawianie leków przez internet więcej » Z rakiem szyjki macicy trzeba walczyć! więcej » Misioterapia w Centrum Zdrowia Dziecka więcej » Nowe Centrum Stomatologii więcej » Innowacyjny zabieg w Gorzowie Wlkp. więcej » Stowarzyszenie pomaga szpitalowi więcej »
Najnowsze publikacje
Menopauza i klimekterium ? więcej »
Mechaniczne sposoby zapobiegania ciąży więcej » Karmienie pierisą - mity, fakty! więcej » Jedenasty tydzień ciąży więcej »
Ostatnio dodane przychodnie
NZOZ Plac Kolegiacki Spółka z o.o. - pl. Kolegiacki 12 a, Poznań więcej » Lewkowicz Ewa lek. stom. ul. Promienista 12d Poznań - więcej » KRYST-DENT ul. Przybyszewskiego 11 Poznań - więcej » Jurczyszyn Adam psychiatra ul. Słowackiego 55 Poznań - więcej » Internistyczna Poradnia Specjalistyczna ul. Kasprzaka 16 Poznań - więcej » Małecki Leonard ginekolog położnik ul. Miodowa 48 Poznań - więcej »
Nasi partnerzy